lipoliza iniekcyjna odchudzanie salon urody medycyna estetyczna

Lipoliza

iniekcyjna

Jak działa lipoliza?

Lipoliza iniekcyjna to bezpieczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który ma za zadanie rozpuścić zalegające tkanki tłuszczowe w wybranych partiach ciała. Zabieg polega na wstrzyknięciu lipolitów w wybrane partie ciała – brzuch, pośladki, biodra, policzki, ramiona, podbródek – celem zmniejszenia ich obwodu. To doskonała alternatywa dla osób bojących się tradycyjnej liposukcji. Zabieg ten jednak przynosi najlepsze efekty u osób z niewielkimi otłuszczeniami.
 
Po jakim czasie widać efekty?
 
W zależności od organizmu, grubości tkanki tłuszczowej oraz naszej aktywności efekty zabiegu są już widoczne po pierwszej iniekcji – jest to utrata nawet do 2 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu. Jednak w celu uzyskania pełnych efektów zaleca się serię 3-4 zabiegów w odstępie 2-3 tygodni, a także wdrożenie aktywniejszego trybu życia.  

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

1

Przeprowadzamy wywiad z pacjentem celem określenia wskazań oraz przeciwskazań do wykonania zabiegu. Pacjent jest informowany o przebiegu zabiegu, poznaje zalecenia oraz możliwe efekty uboczne.

2

Zabieg trwa około 20-40 minut, w zależności od wielkości obszaru ciała, które jest poddawane zabiegowi. Zabieg polega na iniekcji do tkanki tłuszczowej małych ilości odpowiednio dobranej substancji leczniczej rozpuszczającej błony komórkowe, w celu miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej i poprawy napięcia skóry. Uwolniony tłuszcz jest następnie usuwany w sposób naturalny za pomocą układu limfatycznego i ostatecznie wydalany z organizmu.

Przeciwwskazania

  • otyłość,

  • ciąża,

  • okres karmienia piersią,

  • cukrzyca,

  • padaczka,

  • zaburzenia immunologiczne,

  • niewydolność wątroby i nerek,

  • ostre stany zapalne,

  • zaburzenia krzepliwości krwi,

  • alergia na jaja i na soję lub inne składniki preparatu.

Zalecenia po zabiegu lipolizy iniekcyjnej

W celu wzmocnienia działania lipolizy zaleca się pacjentom pić co najmniej 2 litry wody dziennie, wdrożyć aktywność fizyczną, celem pozbycia się z organizmu zmetabolizowanych tłuszczy. Dodatkowo, przez 14 dni nie wolno brać leków przeciwzapalnych​ - zabieg lipolizy ma na celu spowodowanie stanu zapalnego w tkance, który utrzymuje się przez 14 dni, takie leki mogłyby zniweczyć to działanie. Dobrą praktyką jest łączenie zabiegów lipolizy z masażem, falą RF, zabiegami drenującymi tkanki po 14 dniach od zabiegu. Należy również wdrożyć odpowiednią dietę, by utrzymać efekt odchudzenia na dłużej.

Kiedy lipoliza iniekcyjna nie działa?

Pierwsza sytuacja to zaburzenia hormonalne - np. przy nieustabilizowanej niedoczynności tarczycy nie powinno się wykonywać tego typu zabiegów, ponieważ efekt może być znikomy, a my dołożymy do organizmu kolejny stan zapalny.

Druga sytuacja to zbyt mała ilość tkanki tłuszczowej - zabieg jedynie da większe napięcie skóry.

Trzecia sytuacja - siedzący tryb życia - przy braku ruchu lipoliza działa bardzo wolno, z kolei u osób aktywnych efekty widać już po 2 tygodniach.

odchudzanie ramiona lipoliza iniekcyjna

Czwarta sytuacja - zbyt duża otyłość - niestety w tym przypadku należy skonsultować się z lekarzem. Efekty lipolizy mogą być niezauważalne, a potrzebne będzie wdrożenie odpowiedniego planu posiłków, diety oraz ćwiczeń.